Leczenie alkoholizmu Kęty

Alkohol jest obecny w naszym życiu codziennym oraz w tradycji. Stoi na stole podczas uroczystości rodzinnych, imprez firmowych oraz świąt. Znajomi zapraszają nas do siebie na wino, piwo, czy też na drinka. Musimy mieć świadomość, że alkoholizm jest chorobą, która ogranicza naszą wolę. Do tego upośledza podejmowanie decyzji oraz zaburza nasze normalne funkcjonowanie w życiu osobistym, oraz zawodowym. Sprawdźmy, na czym polega leczenie alkoholizmu Kęty.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Kętach

Kompleksowe leczenie alkoholizmu Kęty to proces, który trwa od 18 do 24 miesięcy. Na ten proces składa się wiele różnorodnych czynników. Na samym początku należy nazwać problem oraz podjąć leczenie poprzez psychoterapię grupową i indywidualną. Dopiero po tych etapach powraca się do codziennego życia. Oczywiście trzeba wprowadzić nowe nawyki oraz ostrożności w kontakcie z bodźcami obecnymi w świecie, które otacza osobę chorą. Konieczna jest nauka odpowiedniego radzenia sobie ze wszelkimi problemami. Osoba, która jest uzależniona pomimo ukończenia terapii, pozostaje do końca życia osobą uzależnioną. Zawsze istnieje ryzyko powrotu do nałogu.

Skuteczna terapia alkoholowa w Kętach

Leczenie alkoholizmu Kęty prowadzone jest przez terapeutę. Terapeuta jest osobą, która to prowadzi spotkanie w placówce dla osób uzależnionych od napojów wyskokowych. Terapia uzależnień alkoholowych to na pewno niezbędny krok w drodze do trzeźwości. Spotkania z takim terapeutą mają na pewno bardzo dużo zalet. Dopełniają one wszelkie rodzaju inne metody terapeutyczne jak chociażby wszywkę alkoholową.

Spotkania z terapeutą pomagają pacjentowi zrozumieć sam problem sięgania po alkohol. Aby móc przestać pić, osoba uzależniona od alkoholu musi doskonale wiedzieć, skąd się bierze jego problem. Terapeuta nam pomaga zrozumieć, jakie konkretnie błędne schematy myślenia stoją za alkoholizmem oraz jakie decyzje i jakie poszczególne fakty z przeszłości. Poznanie samego mechanizmu logiki pacjentów alkoholików dopiero pozwala na zwalczenie problemu uzależnienia u samych podstaw. Bardzo ważną informacją jest także to, że ośrodek uzależnień o nazwie Dezyderata, który znajduję się w Rabce-Zdroju zapewnia wszystkim pacjentom z Kęt transport.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Kęty

Leczenie alkoholizmu w Kętach - jak przebiega terapia?

Leczenie alkoholizmu Kęty jest dla nas olbrzymią szansą. Pierwszą regułą podstawową w leczeniu jest oczywiście zachowanie abstynencji. Jeśli dojdzie do złamania tejże zasady, to pacjent powinien się do tego obowiązkowo przyznać. Chodzi o przyznanie się przed samym sobą, ale także obowiązkowo przed terapeutą. Jest to takie ważne, ponieważ specjalista musi zmodyfikować odpowiednio sam program terapii.

Jego charakter w głównej mierze jest zależny od stopnia uzależnienia, ogólnego stanu psychicznego, fizycznego, wieku pacjenta oraz okresu występowania uzależnienia. Sama szczerość umożliwia nam nawiązanie odpowiedniej relacji z samym terapeutą oraz dużo łatwiejsze porozumiewanie się. W takiej sytuacji, kiedy pacjent nieco majaczy, ma drgawki, zmaga się z samobójczymi myślami, należy odpowiednio zareagować. Konieczny jest pobyt w szpitalu. W niektórych przypadkach konieczne jest także detoks, a więc odtrucie alkoholowe. Jest to jednorazowy zabieg, który umożliwia usunięcie toksyn spowodowanych nadużywaniem długotrwałym alkoholu, przywrócenie organizmowi równowagi oraz uzupełnienie niedoborów składników odżywczych. Po takim odtruciu osoba chora ma na pewno dużo lepsze samopoczucie i ma dużo więcej sił. Wówczas możliwe jest leczenie alkoholizmu Kęty.

Objawy alkoholizmu

Czy wiesz, jakie są objawy alkoholizmu? Na pewno jest to brak kontroli nad ilością przyjmowanego alkoholu, pomimo świadomości, gdzie kończy bezpieczna dawka, a rozpoczyna się już stan upojenia. Następny objaw to głód alkoholowy. Głód alkoholowy bardzo często występuje i jest dosyć trudny do powstrzymania. Przychodzą natrętne myśli. Osoby uzależnione tylko myślą o napiciu się alkoholu.

Do tego dochodzą także objawy abstynencyjne. Mowa tutaj o drżeniu mięśni, nadmiernej potliwości, nerwowości, czy też nudnościach. Osoby uzależnione od alkoholu sięgają po alkohol przy każdej możliwej okazji. Nie przeszkadza im także picie w samotności. Nie możemy zapominać o piciu na klin. Jest to sięganie po alkohol, aby złagodzić co nieco skutki intensywnego picia dzień wcześniej.

Skutki choroby alkoholowej

Należy potraktować leczenie alkoholizmu Kęty dosyć poważnie, ponieważ skutki choroby alkoholowe są bardzo poważne. Choroba alkoholowa prowadzi do marskości wątroby, chorób trzustki, uszkodzenia mięśnia sercowego, jak i wielu innych bardzo poważnych schorzeń. Po prostu jest w stanie spustoszyć cały nasz organizm, a do tego psychikę. Chory bardzo często cierpi na padaczkę oraz depresję.

Odwyk alkoholowy Kęty

Odwyk alkoholowy może brzmieć przerażająco, ale jest to dla uzależnionych osób ostatnia szansa. Wsparcie profesjonalistów jest nieocenione i wręcz obowiązkowe.