Detoks alkoholowy Kęty

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w przezwyciężeniu nałogu jest okres detoksykacji alkoholu. Ból i dyskomfort związany z objawami odstawienia jest główną przeszkodą w porzuceniu nałogu. Doświadczenie odstawienia może powstrzymać osoby z zaburzeniami używania substancji przed zrobieniem pierwszego kroku w kierunku trzeźwości. Nasz ośrodek leczenia uzależnień w Rabce – Zdroju oferuje swoim pacjentom możliwość bezpiecznego i skutecznego przejścia tego procesu.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Nasz program detoksykacji z narkotyków i alkoholu został opracowany w celu zajęcia się emocjonalnymi i fizycznymi objawami, które utrudniają powrót do zdrowia. Nasz komfortowy ośrodek leczenia uzależnień Dezyderata zapewnia naszym pacjentom pomoc lekarzy w bezpiecznej atmosferze. Nasz program jest nastawiony na całkowite wyleczenie umysłu, ciała i ducha.

Oferujemy kilka poziomów opieki. Obejmuje to leczenie stacjonarne. Nasze centrum jest obsługiwane przez całą dobę przez wykwalifikowanych specjalistów. Oferujemy też usługę transportu dla pacjentów Kęt. Bez względu na to, jakie problemy stoją na drodze do twojego powrotu do zdrowia, znajdziesz wsparcie i wskazówki, których potrzebujesz, gdy tylko znajdziesz się w ośrodku Dezyderata.

Pierwszym krokiem w kierunku rehabilitacji dla większości osób jest detoksykacja organizmu. Nasze leczenie wspomagane medycznie to nadzorowany przez lekarza, bezpieczny schemat detoksykacji, który oczyszcza ciało i mózg z leków, dzięki czemu możesz rozpocząć leczenie.

Detoks narkotykowy i alkoholowy jest przeznaczony dla tych, którzy zmagają się z fizycznym uzależnieniem od substancji odurzających, takich jak alkohol. Substancje te powodują bolesne objawy odstawienia, które obejmują:

• Skurcze mięśni.

• Dreszcze i pocenie się.

• Bezsenność.

• Nudności i wymioty.

• Gorączka.

• Katar.

• Halucynacje

Mogą również wystąpić problemy zdrowotne, które są spowodowane przez nadużywanie alkoholu. To sprawia, że do bezpiecznej detoksykacji konieczny jest całodobowy nadzór i interwencja lekarska. Nie każdy potrzebuje detoksu od alkoholu i narkotyków, ale jest on konieczny gdy:

• Używałeś substancji uzależniających w dużych ilościach lub przez długi czas.

• Jesteś fizycznie lub psychicznie uzależniony od alkoholu.

• Doszedłeś do momentu, w którym musisz wypić więcej, aby uzyskać określony efekt.

• Próbowałeś samodzielnie rzucić picie, ale bezskutecznie.

Po przyjeździe zostaniesz oceniony w celu określenia stanu fizycznego i psychicznego, ryzyka wystąpienia objawów odstawienia i współistniejących zaburzeń.

Detoks alkoholowy Kęty

Detoks alkoholowy Kęty

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtruwanie alkoholowe w Kętach

Leki stosowane w okresie detoksykacji narkotyków i alkoholu zależą częściowo od stopnia uzależnienia i rodzaju substancji, których używasz. Najczęstsze to:

• Subutex: Jego aktywny składnik, buprenorfina, niesie ze sobą mniejsze ryzyko uzależnienia i przedawkowania niż metadon. Działa jednak równie skutecznie w radzeniu sobie z objawami.

• Naltrexone: Nasi lekarze mogą zastosować ten lek w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jest to długo działający bloker opioidowy, ale pacjenci muszą być całkowicie wolni od alkoholu przez co najmniej siedem dni, zanim będzie można go podać.

Leki stosowane w leczeniu depresji, lęku lub innych schorzeń psychicznych towarzyszących używaniu alkoholu, zostaną ci podane podczas podstawowej fazy leczenia po powrocie do zdrowia. Inne problemy zdrowotne będą rozwiązywane w miarę potrzeb, w zależności od stopnia nasilenia. Czas trwania detoksu medycznego zależy od wyników. W większości przypadków okres detoksykacji trwa od 5 do 7 dni. Jednak detoks i/lub opieka medyczna mogą być kontynuowane po zakończeniu aktywnego leczenia.